Unicef  vaikų bėgimas

     Unicef vaikų bėgimas – tai linksmas 500 metrų bėgimas 4-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Penkerius metus iš eilės Unicef vaikų bėgimas vykdavo tik sostinėje, tačiau šiemet graži akcija birželio 1 dieną vyko ir Tauragėje. Į šią akciją įsijungė ir mūsų mokyklos 64 pradinių klasių mokiniai. Visi mažieji bėgikai susivienijo bendram tikslui – padėti likimo nuskriaustiems pasaulio vaikams.

                                                                                        Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Mūsų šokėjai - Meno šventės

"Graži tu mano " dalyviai

 Birželio 3d.  būrelio "Šypsenėlė" šokėjai dalyvavo meno šventėje "Graži tu mano". Gausiai susirinkusiems  estradon žiūrovams miesto jaunieji šokėjai padovanojo tris folklorinius šokius - "Polką dribsiuką", "Latrišą" ir "Kadagį". Buvo smagu suktis tokiame didžiuliame šokėjų būryje!

                                                                                             Mokytoja Nerija Piliukaitienė

Vaikystės šventė

                     Jau tapo tradicija, kad paskutinę mokslo metų dieną trečiokai organizuoja ketvirtokams išleistuves – Vaikystės šventę. Gegužės 31 d. į mokyklos aktų salę  zuikiai sukvietė visus pradinukus. 3a klasės mokiniai, paruošti mokytojos N. Genienės vedė šventę, pagal eiliuotą pasaką ,,Zuikis Puikis, o 3b klasės mokinukai su mokytoja R.Dautariene patalkino kiškiams.

              Visų klasių mokinukai parodė zuikiui ko išmoko per šiuos mokslo metus. Direktorė ketvirtokams  įteikė pradinių klasių baigimo pažymėjimus. Daugybė pradinukų iš visų klasių buvo apdovanoti padėkos raštais už labai gerą mokymąsi, bei aktyvią ir kūrybinę meninę veiklą.

 

Mokytoja Rasa Dautarienė

Karjeros diena 1 klasėje

     Gegužės 27 d. pirmokėliai lankėsi Tauragės priešgaisrinėje valdyboje. Jos darbuotojai papasakojo apie gaisrus ir kaip nuo jų apsisaugoti. Mokinukai stebėjo filmukus, apžiūrėjo patalpas, sėdėjo gaisrinėje mašinoje. Danielius pasimatavo dujokaukę ir liemenę su deguonies balionu. Išvyka buvo naudinga ir įdomi!

                                                                                                                        Mokytoja Rasa Raudonienė                                                                                                                                                                   

2a klasės karjeros diena Vilkyškių pieninėje

 

     Gegužės 26 dieną 2a klasės mokiniai vyko į Vilkyškių pieninę. Vaikus pasitiko darbuotojos, kurios visus aprengė baltais chalatais ir nuvedė į gamybos sechą. Parodė kaip gaminami sūriai. Vaikai galėjo paragauti pelėsinio sūrio. Šis sūris ne visiems vaikams patiko, jie labiau mėgavosi ragaudami įvairių rūšių sūreliais ir jogurtais.

 

 

Mokytoja Eslanda Mikavičienė

 

Išvyka į amatų centrą

 

   3a  kasės mokiniai, teoriškai susipažinę su senaisiais lietuvių amatais per pasaulio pažinimo pamokas, praktiškai galėjo išbandyti kai kuriuos amatus Norkaičių amatų centre. Čia jie stebėjo, kaip senovėje piemenukai gamindavosi sau švilpynes. Jas galima pasigaminti tik pavasarį, kol medelių žievė lengvai atsiskiria nuo pagrindo. Vėliau mokėsi vėlimo paslapčių – vėlė muiliukus. Labai nuoširdžiai vaikams talkino amatų centro darbuotojos, todėl visi  galėjo džiaugtis savo „muiliukais“.

                                                                                                                         Mokytoja Nijolė Genienė

 

Karjeros diena 3a klasėje

                                               

Gegužės 25 dieną mes, 3a klasės mokinukai, buvome pakviesti į Tauragės profesinio rengimo centrą, kur susipažinome su įvairiomis šioje mokykloje ruošiamomis profesijomis: kirpėjos, masažistės, kosmetologės, manikiūrininkės, baldžiaus, staliaus, statybininko, autošaltkalvio ir kt.. Patyrę daug įspūdžių  išsiskirstėme, nusprendę dar čia sugrįžti, nes pamatyti ir išgirsti tikrai yra ką. Ačiū Skaivutės mamai už šią pažintinę išvyką.

                                                                                                        Mokytoja Nijolė Genienė

2b karjeros diena policijoje

        Gegužės 23 d. 2b klasės mokiniai svečiavosi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato būstinėje. Juos pasitiko bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė. Pareigūnės mokinukams papasakojo apie nelengvą policininkų darbą. Kelių policininkės vaikams parodė greičio matuoklį, blaivumo matavimo prietaisą. Labai didelio susidomėjimo sulaukė kriminalistė, kuri vaikams parodė kaip imami pėdsakai ir pirštų antspaudai. O labiausiai vaikams patiko pakilnoti policininkų ginklus: pistoletą ir automatą, užsidėti antrankius, pasimatuoti neperšaunamą liemenę. Po šio susitikimo ne vienam antrokiukui kilo noras tapti policininku ir kovoti prieš blogiukus.

Antrokai labai dėkoja policijos darbuotojoms už  dovanėles ir nuoširdų susitikimą.

 Mokytoja Laimutė  Putinienė

 

Skaitymo naktis

Gegužės 20 d. vakare į mokyklą rinkosi linksmi pirmokėliai. Jų laukė linksmybės visą naktį. Vakaras prasidėjo A.Vymerio bibliotekoje. Bibliotekininkė Ina Ivanauskienė paskaitė paslaptingą pasaką ,,Seniai seniai tolimoje karalystėje..." ir surengė viktoriną. Skaitykloje su lėlių teatro ,,Boružėlė” vadove  Birute Vaivadiene mokiniai vaidino pasaką ,,Pirštinė". Klasėje vyko apdovanojimų ceremonija. Pirmo laipsnio diplomu ir skaitytojo taure apdovanotas Gabrielius Gečas, antro laipsnio taure ir diplomu – Melita Bajalytė, trečio laipsnio taure ir diplomu – Atėnė Kiliokaitytė, ketvirto laipsnio diplomu ir taure - Greta Šliažaitė. Visi likusieji vaikai gavo pagyrimo raštus ir knygeles. Džiugu, kad visi stengėsi skaityti. Pavakarieniavę, surengėme kvadrato varžybas ir linksmuosius žaidimus. Po varžytuvių nusiprausę ir išsivalę dantukus skubėjome į savo ,,loveles". Čia skaitėme pasaką apie obuolį Antaną ir šalną. Prieš miegą pažiūrėjome animacinį filmą ,,Mažasis princas". Vieni bežiūrėdami užsnūdo kiti sulaukę jo pabaigos saldžiu miegeliu užmigo. Ryte papusryčiavę ir pilni įspūdžių išsiskirstėme namo. Buvo puiki naktis!

                                                                                                     Mokytoja Rasa Raudonienė

Karjeros diena 4a klasėje

Šiemet mūsų mokykla įsijungė į visuotinę gegužės birželio akciją visose mokyklose „Karjeros diena“. Todėl mūsų klasei teko laimė apsilankyti Rugilės senelio darbovietėje „Tauragės maistas“.

       Kadangi esame sveikuoliai, keliavome pėsčiomis.

       Oho, kiek ten dešryčių! Beje, teko jų tiek prisiragauti, kad ir nebetilpo.

       Buvo tikrai įdomu!

       Ačiū Rugilės seneliui!

                                                                                               Mokytoja Aušra Dragūnienė

3 b  kl. karjeros diena

 Šiemet mūsų mokykla įsijungė į visuotinę gegužės mėnesio akciją visose mokyklose ,,Karjeros diena". 3 b kl. mokinukai   lankėsi Norkaičių amatų centre.  Susipažino su įvairiais amatais. Pasigamino veltus iš vilnos muiliukus ir iš lininių siūlų sages.

Mokytoja Rasa Dautarienė

4b karjeros diena

    Gegužės 12 d. 4b klasės mokinukai dalyvavo Karjeros dienoje. Jie keliavo į Tauragės miesto savivaldybę. Čia juos pasitiko Izolina Turauskienė. Šiuo metu Meras Sigitas Mičiulis vieši Vokietijoje, todėl ketvirtokus  mero kabinete priėmė mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė. Ji supažindino su savivaldybės darbu, apdovanojo rašikliais. Ketvirtokai pabuvojo savivaldybės didžiojoje salėje, bandė vesti posėdį, dalyvavo diskusijose. ,,Priėmė'' svarbius sprendimus: ,,Aušros'' pagrindinę mokyklą nudažyti balta spalva, prijungti Pagramančio mokyklą prie ,,Aušros'' mokyklos. Viešnagę savivaldybėje užbaigė susitikimas su Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojomis.    

Mokytoja Virginija Bušeikienė

Pradinukų talka ,,DAROM 2016"

 

        Nors ir pavasaris geru oru nelepina, pradinukai visgi sudalyvavo akcijoje ,,DAROM 2016“. Aušrinukai kaip skruzdėliukai pabiro aplink savo mokyklą: rinko šiukšles, grėbstė senus lapus iš  gyvatvorių, žodžiu darė talką. Dėkoju visiems už pastangas ir nuostabų rezultatą.

 

Mokytoja Rasa Dautarienė

Šokiai! Šokiai!

               Balandžio 28 dieną Miesto kultūros rūmuose vyko Tarptautinės šokio dienos minėjimas „Pavasaris ateina šokio žingsniu“. Visi 3a klasės mokinukai (mokytoja N. Genienė) įsiliejo į gausias miesto šokėjų gretas, atlikdami linijinį šokį „Disko“. Jie atstovavo savo mokyklą rajone, kur galėjo ne tik pasirodyti, kad geba judėti muzikos ritmu, bet ir pasigrožėti kitų kolektyvų šokiais, kuriuose šoko ir keletas mūsų klasės mokinių.

                                                                                                                           Mokytoja Nijolė Genienė

Saugaus eismo konkursas

            Balandžio 27 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko rajoninis pradinių klasių mokinių saugaus eismo konkursas ,,Šviesoforas".  Pirmą vietą laimėjo mūsų mokyklos komanda. Gegužės 11 d. vykstame į zoninį ,,Šviesoforo" konkursą.  

          Renginį rėmė VĮ Tauragės regiono keliai ir Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

                                                                                                                   Mokytoja Rasa Raudonienė

Saugaus eismo pamokėlė

 

Balandžio 20 dieną mokyklos pradinukai susirinko aktų salėje, kur vyko saugaus eismo pamokėlė. Mažieji pasikartojo kelio ženklus.  Vaikai žiūrėjo filmukus apie gatvės perėjimą pėsčiųjų perėjoje, apie atsargų elgesį kelyje ir susipažino su pagrindinėmis dviratininkų eismo taisyklėmis. Salėje stovėjo dviratis, kurį mokiniai paruošė saugiai kelionei. Vaikai pažadėjo gatvėje būti atidūs, saugūs ir mandagūs.

 

Mokytoja Laimutė Putinienė

 

Svečiuose „Drakoniuko teatras“

              Balandžio 15 dieną sulaukėme svečių. Atvyko „Drakoniuko teatras“ su spektakliu „Dainulių miško pasaka. Kaip padėti lokiui Albinui“.

              Dainuliai - nepaprastas miškas, jame gyvena įvairius muzikos stilius atstovaujantys žvėrys. Be hiphopo žvaigždės kiškio Emo Nemo ir liaudies muzikanto lokio Albino, pasakoje pasirodo elegantiškoji operos solistė lapė Arija ir vienintelė nedainuojanti Dainulių miško gyventoja - varna Marina.     Visi Dainulių miško žvėrys nerimauja dėl senolio lokio Albino, nes jis jau seniai dainuoja tik vieną ir tą pačią dainą. Miško gyventojus ta daina baigia išvaryti iš proto, todėl jie nusprendžia ko nors imtis. Sutelkę jėgas, žvėrys atranda lokio apatijos priežastį ir padeda jam susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą - savo šeimą.

          Spektaklis šmaikščiai ir linksmai, vaikams suprantama kalba analizuoja vienatvės, susvetimėjimo ir pagalbos savo artimajam, bendruomeniškumo temas.

„Patrepsynės“ varžytuvės

          Balandžio 13 dieną "Šaltinio" progimnazijoje vyko folklorinių šokių varžytuvės "Patrepsynė 2016". Iš mūsų mokyklos dalyvavo 10 porų: 4 poros iš 4a klasės (vadovė mokytoja N. Piliukaitienė) ir 6 poros iš 3a klasės (vadovė mokytoja N. Genienė). Iš viso šventės šurmulyje sukosi 40 įvairaus amžiaus porų. Visos varžytuvių poros turėjo paruošusios 5 privalomus šokelius ir vieną prisistatymo šokį, kuris nebuvo vertinamas. Viso konkurso metu vertinimo komisija vaikščiojo tarp šokėjų porų, nes reikėjo 4 poras atrinkti į Respublikinį "Patrepsynės" konkursą. Atranka vyko net dviem turais. Į antrąjį atrankos turą pateko net 3 mokyklos poros (viena iš ketvirtos klasės ir dvi iš trečios klasės), tačiau laimė nusišypsojo tik vienai porai - ketvirtokams Agnei Gečaitei ir Šarūnui Venslauskui. Kitoms 2 poroms iš 3a klasės patekti į finalą "koją pakišo" netinkama laikysena (jie lanko pramoginius šokius ir šių šokių laikysena netinka folklorinių šokių geram išpildymui). Tad Gegužės 14 dieną minėtoji pora iš 4a klasės ir atstovaus mūsų mokyklą respublikiniame "Patrepsynės" konkurse - varžytuvėse. 

                                                                                                                          Mokytoja Nijolė Genienė

Plakatų konkursas „Vanduo: saugok ir vartok“

             Lietuvos vandens tiekėjų asociacija, kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo  centru organizavo šalies moksleivių plakatų konkursą "Vanduo: vartok ir saugok!". 4a klasės mokiniai Tauragės rajone savo amžiaus grupėje laimėjo II vietą!

              „Tauragės vandenys“ įteikė diplomą ir skyrė piniginį prizą! Dauguma mokinių nusprendė savo laimėtą prizą paaukoti Unicef organizacijai. Vaikai - vaikams. Tegu laimėti pinigėliai padaro nors keletą vaikų laimingais.

                                                                                                                     Mokytoja Aušra Dragūnienė

,,Auksinės plunksnos“ ir ,,Tvarkingiausio                                  sąsiuvinio“ konkursai

           Džiaugiamės, kad šiemet ,,Tvarkingiausio sąsiuvinio" konkurse dalyvavo net 42 pradinukai.

Ypač tvarkingi lietuvių kalbos ir matematikos sąsiuviniai - K. Tranelio (1 kl.), A.Kiliokaitytės (1kl.)  K.Kiliokaityės (2b), M.Piliukaičio (3a), R.Mockutės (4a).

                    Sveikiname labai tvarkingų matematikos sąsiuvinių savininkus: K.Tranelį (1 kl.), K.Brazauską (1 kl.), G.Gečą (1 kl.), B.Ambložiejūtę (2a), A.Šadauską (3a), I.Doveikytę (4a), V.Bliavaitę (4b), T.Danusą (4b).

                    Sveikiname labai tvarkingų lietuvių kalbos sąsiuvinių savininkus: G.Stašinskaitę (1 kl.), G.Gečą ( kl.), K.Brazauską ( l kl.), M.Bajalytę (1 kl.),  A.Kiliokaitytę (1 kl.), B.Ambložiejūtę (2a), A.Šadauską (3a), E.Krakytę (3a), I.Doveikytę (4a), R.Mockutę (4a), T.Danusą (4b).

                                                                               Mokytojos Virginija Bušeikienė ir Rasa Raudonienė

Meninio skaitymo konkursas              ,,Ir knyga mane augina"

           Kovo 17 d. vyko rajoninis meninio skaitymo konkursas ,,Ir knyga mane augina". Konkurse dalyvavo dešimt rajono pirmokų. Pirmą vietą laimėjo mūsų mokyklos mokinys Kipras Brazauskas. Jis žemaitiška tarme sekė lietuvių liaudies pasaką ,,Tinginys". 

                                                                                                                    Mokytoja Rasa Raudonienė

Edukacinis spektaklis  „Laumė ir sesutės"

               Kovo 15 dieną į mokyklą atvyko Šiaulių teatras vaikams „BIRBIRONAS". Jie parodė vaikams spektaklį ƒ„Laumė ir sesutės". Tai lėlių teatro žanro spektaklis. Pasakos ,,Bebenčiukas ir Kvailutė" netradicinė, šiuolaikinė interpretacija, kur ragana nėra tokia bloga ir baisi, kaip įprasta. Spektaklis vaikus pamokė gėrio ir draugiškumo. 

                                                                                                                   Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Liaudies dainų pynė

            Kovo 10 dieną mokytojos N. Genienė ir V. Bušeikienė pakvietė visus pradinukus į salę. Čia vyko pradinių klasių mokinių šventė „Liaudies dainų pynė“, skirta Kovo 11 – ąjai. Visų klasių mokinukai rimtai ir atsakingai ruošėsi šiai šventei – ne tik dainavo, bet ir inscenizavo, šoko atlikdami pasirinktas lietuvių liaudies daineles. Kad dainos nepabostų, tarp dainelių patrepsėjo mokyklos šokėjėliai, tai 4a klasės šokių būrelis (vadovė mokytoja N. Piliukaitienė) ir 3a klasės „Jaunučiai“ (vadovė N. Genienė). Šventės pabaigoje visi mokiniai, sudarę „Gyvąjį žiedą“, sudainavo bendrą dainą „Žemėj Lietuvos“, kuria ir baigėsi puiki šventė.

             Šventės akimirkas rasite čia.

                                                                                                                           Mokytoja Nijolė Genienė

IV klasių mokyklinė matematikos olimpiada

       Kovo 9 dieną mokykloje vyko 4 klasių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo vienuolika ketvirtų klasių mokinių. Daugiausiai taškų surinko ir laimėjo I-ąją vietą 4a klasės mokinė Rugilė Mockutė. II-ąj vietą laimėjo 4a klasės mokinys Arnas Gestautas, III-oji vieta atiteko 4b klasės mokiniui Justui Martinkui. Prizininkai kovo 16 dieną dalyvaus rajoninėje 4 klasių matematikos olimpiadoje. Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės!

                                                                               Mokytojos Eslanda Mikavičienė ir Laimutė Putinienė

Minėjimas

        Kovo 4 dieną Vymerio bibliotekos bibliotekininkės Daiva ir Ina pakvietė ketvirtokus į Lietuvos daktaro, kalbininko Petro Joniko 110-ųjų gimimo metinių minėjimą. Mokiniai susipažino su P.Joniko biografija, klausėsi tarmiškai parašyto teksto iš P.Joniko knygos „Pagramančio tarmė“, dalyvavo viktorinoje.

        Ačiū bibliotekininkėms už žinias ir saldžius prizus.

                                                                                                                     Mokytoja Aušra Dragūnienė

Pirmokų šimtadienis

                                                         Šimtas dienelių ėjo praėjo,

                                                         Skaičiai rikiavos, raidės byrėjo!

           Šiuo eilėraštuku prasidėjo Šimtadienio šventė. Jau šimtas dienų kaip mes jau pirmokai! Nepastebimai prabėgo laikas, o mes tapome didesni ir gudresni. Vasario 29 d. susirinkome YAMAHOS mokyklėlėje ir linksminomės. Sudėliojome šimtuką iš gervių, numarginome medalius, nupiešėme cirko areną, žaidėme, dainavome ir šokome. Traukinuku keliavome į Afriką surinkome įvairius žvėrelius ir nuvykome į cirką. Smagu buvo ,,kepti" picą ir ją ragauti. Už nuoširdų darbą  gavę šimtadienio pažymėjimus ir užpūtę žvakutes bei suvalgę gardų tortą išsiskirstėme namo. Už džiugų renginį ir puikias emocijas esame dėkingi YAMAHOS mokyklėlės mokytojai Eglei Gečienei.

                                                                                                                      Mokytoja Rasa Raudonienė

 

Edukacinė programa „Roplių pasaulis"

                Vasario 25 dieną mokykloje svečiavosi roplių edukacinė programa, kurios metu mokiniai galėjo iš arti susipažinti su gyvate, žalčiu, įvairių rūšių driežais, sraige.Mokiniai sužinojo kur šie ropliai gyvena, kuo jie minta, kokių gyvenimo sąlygų jiems reikia, kaip geba prisitaikyti aplinkoje, kuo ypatingi ir unikalūs yra šie šaltakraujai gyvūnai. Susidomėję mokiniai klausėsi pasakojimo apie roplių gyvenimą, pateikė daugybę juos dominančių klausimų. Turėjo galimybę pačiupinėti gyvatės išnarą. Drąsiausieji galėjo paliesti kai kuriuos roplius.

                                                                                                                 Mokytoja Eslanda Mikavičienė

                    Akimirkas rasite Čia

Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite

                Vasario 2 d. A.Vymerio bibliotekoje svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Bibliotekos darbuotojos į susitikimą pakvietė visus mūsų mokyklos pradinukus. Poetė vaikučius pasitiko persirengusi miško bobule. Įspūdingi akiniai ir nepaprasta vaidyba sužavėjo visus. Poetė visą laiką kalbėjo eilėmis. Renginio dalyviai tapo vaidinimo veikėjais - miško žvėreliais.                                                  Kaip tik šią dieną buvo ir poetės gimtadienis. Pirmokėliai ją pasveikino deklamuodami rašytojos eilėraštukus iš knygelės ,,Žiemos vaikai" ir padovanojo eilėraštukų iliustracijas susegtas į knygelę. Ši netikėta dovanėlė labai pradžiugino poetę.

            Po renginio vaikai galėjo įsigyti poetės knygelių su autografu. Dar ilgai mokiniai prisimins šią puikią popietę.

                                                                              Mokytojos Eslanda Mikavičienė ir Rasa Raudonienė

Kitokia Sausio 13-oji

          Sausio 13-oji 3 b klasės mokinukams buvo kitokia. Pasigamino neužmirštuolių žiedus, pasipuošė jais. Uždegė žvakutes languose. Į svečius atėjo istorijos mokytoja Lina Trijonienė. Ji papasakojo savo išgyvenimus sausio 13-ąją.         Prieš 25 – erius metus mokytoja Lina buvo studentė ir gyveno Vilniuje netoli Parlamento rūmų. Nubėgusi su draugėmis prie rūmų tą dieną, ji net nepagalvojo, kad gali grėsti pavojus gyvybei. Juk tą dieną žuvo net 14 žmonių, daug buvo sužeistų.

         Mokytoja rodė nuotraukas, jas komentavo.

         Ačiū mokytojai už įdomią pamoką.

                                                                                                                                Mokytoja Rasa Dautarienė

Kalėdos

             Gruodžio 22 dieną pradinių klasių mokinukus aplankė Kalėdų senelis. Su Kalėdų seneliu vaikai linksmai leido laiką - šoko, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus. Mažieji mokinukai Kalėdų seneliui dainavo daineles, deklamavo eilėraščius. Už tai jis visiems vaikams įteikė dovanėles.

                Kalėdinė šventė Čia

                                                                                                                 Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Kalėdinis koncertas

             Gruodžio  19 d. Tauragės kultūros rūmuose vyko YAMAHA muzikos mokyklos Tauragės klasės mokinukų koncertas „Linksmasis Kalėdų traukinukas“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos pirmokėliai (mokytoja Rasa Raudonienė)

bei šokių būrelio „Šypsenėlė“ šokėjai (mokytoja Nerija Piliukaitienė).

            Mažieji linksmai traukė dainelę, o šokėjai žiūrovams  padovanojo dvi šokio kompozicijas.  „Aušrinukai“  sulaukė gausių žiūrovų aplodismentų ir dovanų iš Kalėdų Senelio.

                                                                                                                    Mokytoja Nerija Piliukaitienė

Piešinių konkursas „Ką darau, kad būčiau sveikas ir stiprus“

             Gruodžio mėnesį vyko pradinių klasių mokinių piešinių konkursas „Ką darau, kad būčiau sveikas ir stiprus“. Konkurse dalyvavo visi pradinukai. I-ąją vietą dalijosi 1 kl. mokinys Kipras Brazauskas, 2a kl. mokinė Beatričė Ambložiejūtė, 3a kl. mokinė Skaiva Ptakaitė, 4a kl. mokinė Rugilė Mockutė. II-oji vieta aiteko 1 kl. mokiniams Gretai Stašinskaitei ir Gustui Aukštkalniui, 2b kl. mokinei Paulinai Varatinskaitei, 3b kl. mokinei Arijanai Šimaliūtei, 4a kl. mokinei Agnei Gečaitei. III-osios vietos laimėtojai – 1 kl. mokiniai Mantvydas Knapkis, Atėnė Kiliokaitytė ir Melita Bajalytė, 2a kl. mokinė Deimantė Girskytė, 3a kl. mokinė Milena Preikšaitytė, 4a kl. mokinė Ineta Doveikytė.

                                                    Mokytojos Eslanda Mikavičienė, Aušra Dragūnienė, Rasa Raudonienė

Konkursas „Aktyvus laisvalaikis šeimoje“

              Visą rudenį vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Aktyvus laisvalaikis šeimoje“. Mokiniai siuntė nuotraukas, kuriose aktyviai leidžia laiką su savo šeima. 8 mokiniai tapo konkurso nugalėtojais. Tai 1 klasės mokiniai – Melita Bajalytė, Timas Stanevičius, Mantas Paulikas, 2a klasės mokinys Maksas Jurevičius, 3a klasės mokiniai – Mantas Piliukaitis, Erikas Kazlauskas, Skaiva Ptakaitė, 4b klasės mokinė Meda Vaišvilaitė. Jiems įteikti diplomai ir dovanėlės. Sveikiname konkurso nugalėtojus.

                                                   Mokytojos Eslanda Mikavičienė, Aušra Dragūnienė, Rasa Raudonienė

Konferencija „Sveikatingumo dienos mokykloje 6“

           Gruodžio 18 dieną vyko pradinių klasių mokinių konferencija „Sveikatingumo dienos mokykloje 6“. Pirmokėliai visus pradžiugino linksma dainele „Dantukai“. Renginio metu buvo aptarti visi renginiai, kurie vyko projekto metu. Visoms klasėms įteikti pagyrimo raštai už aktyvų dalyvavimą projekte, apdovanoti įvairių renginių nugalėtojai. Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė. Už projekto lėšas buvo įsigytą sportinio inventoriaus.

            Sveikata - pats reikalingiausias dalykas pasaulyje. 

                                                    Mokytojos Eslanda Mikavičienė, Aušra Dragūnienė, Rasa Raudonienė

Išvyka į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą

               Gruodžio  16 dieną  2a klasės mokiniai lankėsi Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Užsiėmimo metu vaikai kepė kūčiukus. Kol kūčiukai kepė mokiniai pasigamino po žaisliuką iš vilnos, vėrė iš karoliukų angeliukus. Vaikams užsiėmimas labai patiko.

                  Akimirkas rasite Čia

                                                                                                                  Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Knygų Kalėdos

        Šiemet jau penktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo šalies prezidentės D.Grybauskaitės inicijuota gerumo akcija „Knygų Kalėdos“. Gruodžio 2-ąją dieną A.Vymerio bibliotekos ir  mokyklos skaityklos organizuotame renginyje geros nuotaikos, linksmybių ir gerumo  netrūko. Atvyko net pats Kalėdų senelis su Snieguole! Jam 3b kl. (mokytoja Rasa Dautarienė) mokiniai dovanojo  dainelę „Iš pasakų knygelės‘,o 3a kl.(mokytoja Nerija Piliukaitienė) vaikai linksmai užtraukė dainą „Besmegeniai“. Pasakų Fėja  ir lėlių teatras „Boružėlė“ susirinkusiems parodė spektaklį „Karalaitė ir  žirnis“. Po  renginio trečiokai  bibliotekai dovanojo daugiau nei 35 knygas ir prisijungė prie gerumo akcijos.

Gera daryti gera!

                                                                                                                    Mokytoja Nerija Piliukaitienė

Lietuvių kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

             A.Vymerio bibliotekoje 3A klasės mokinukams  lietuvių kalbos pamoką netradicinėje aplinkoje vedė mokytoja Nerija Piliukaitienė. Jos tema – pažintis su lietuvių vaikų poete Violeta Palčinskaite. Mokinukai susipažino su poetės autobiografija. Šiai pamokėlei vaikai ruošėsi iš anksto. Rinko medžiagą, mokėsi deklamuoti linksmus  poetės  sukurtus eilėraštukus.Pamoką paįvairino  penktokės  Viltė Girskytė, Samanta Jankantaitė ir Aistė Martinkutė. Mergaitės  padainavo dainelę ,,Kaip mes tapome suaugę“ (pagal V. Palčinskaitės eiles). Daug įdomių V.Palčinskaitės biografijos faktų trečiokams papasakojo vyr. bibliotekininkė Ina Ivanauskienė  bei pristatė jos išleistas knygas.Buvo įdomu!

                                                                                                                     Mokytoja Nerija Piliukaitienė

Diskoteka

Lapkričio 20 d. mokykloje šėlo pradinukai. Vyko diskoteka. Tai viena iš  projekto ,,Sveikatingumo dienos mokykloje -6" sudedamųjų dalių.

Renginio metu mažieji mokinukai šoko, žaidė žaidimus, pramoko šokti du šokius. Aktyviausieji vaikai paskatinti saldžiomis dovanėlėmis. Apdovanotos ir gražiausiai šokusios poros. Džiaugiamės, kad mūsų pradinukai geba turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį!

Diskotekos šėlsmas Čia

                              Mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė, Rasa Raudonienė

Šiaurės šalių savaitė

             Lapkričio 9-15 d. vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios tema „Draugystė Šiaurės šalyse". Lapkričio 9 dieną 2a klasės mokiniai (mokyt. Eslanda Mikavičienė) ir 4b klasės mokiniai (mokyt. Virginija Bušeikienė) lankėsi „Vymerio" bibliotekoje. Bibliotekininkė Birutė Kasparavičienė  supažindino vaikus su Šiaurės šalimis, su vaikais kalbėjosi apie draugystę. Vaikai bibliotekai padovanojo savo piešinius draugystės tema. Pirmadienio rytą visose į projektą įsijungusiose šalyse vyko skaitymai balsu. Bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė ir skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė vaikams skaitė ištrauką iš švedų rašytojos Marijos Gripės knygos „Hugo ir Jozefina". Mokiniai klausėsi linksmos dainelės apie draugystę norvegų kalba. Ačiū bibliotekos darbuotojoms ir skaityklos vedėjai už puikų renginį.

                                                                                                                 Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Po Šiaurės skraiste

             Minint Šiaurės šalių bibliotekų savaitę lapkričio 11 dieną pirmokėliai (mokyt. R.Raudonienė) ir 2a klasės mokiniai (mokyt. E.Mikavičienė) dalyvavo renginyje „Po Šiaurės skraiste“, kurį vedė skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė ir „Vymerio“ bibliotekos darbuotoja Ina Ivanauskienė. Renginio metu vaikus supažindino su švedų rašytoja Astrida Lindgren, Danų poetu, rašytoju Hansu Kristianu Andersenu, suomių rašytoja Tuve Janson, bei jų knygomis. Pravedė vaikams viktoriną. Vaikai žiūrėjo lėlių teatriuko „Boružėlė" spektakliuką pagal H.K.Anderseno pasaką „Karalaitė ir žirnis". Renginio pabaigoje gražiame draugystės ratelyje vaikus pamokė, kaip reikia pasisveikinti kitomis kalbomis. Ačiū už gražų renginį!

                                                                                                                   Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Pyragų diena

              Lapkričio 6-oji - „Pyragų diena". „Pyragų diena" - tai saldi aukojimo tradicija. Jau antrus metus mūsų mokykla įsijungia į šią akciją. I-IV klasių mokiniai į mokyklą atsinešė iškeptus pyragus, keksiukus ar kitus saldumynus. Visus gardėsius jie pardavė mokyklos bendruomenei. Vyresniųjų klasių mokiniai visus mokinius vaišino arbata. Mokiniai surinko 145 eurus 80 centų! Suaukoti pinigai pervesti „Išsipildymo akcijai". Jau tryliktus metus gyvuojanti tradicija ištiesia ranką tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai.

                 Ačiū visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie prisidėjo prie šios akcijos. Ačiū už Jūsų gerumą!

                                                                                                                 Mokytoja Eslanda Mikavičienė

Mokyklos jubiliejus

Gimtadienis lyg vėjas virš kalnų,
Kokia diena - nei liūdna, anei linksma,
Tavęs aš pasitikti ateinu,
Gimtadienį jau kažkelintą.

Visos dienos geros, bet šita geriausia je, je, je, je, je...

                      Štai ir atėjo ilgai laukta diena – mokyklos gimtadienis. Mažiausieji mokyklos mokinukai labai nuoširdžiai visus savo darbelius ir mintis skyrė mokyklėlei. Nuo pat ryto vyko sudėtingas medalių gaminimo procesas: pagaminti tešlą, ją išminkyti, iškočioti, išgauti medalio formą, nuspalvinti ir nešti kepti. O kol medaliai kepa, pirmyn į kiemą su gėlytėmis! Tuoj iš gėlyčių atsiranda spalvingas skaičius – 25. Kaip gražu! Kiekvieno pradinuko lūpose skamba mokyklos himnas ir kyla į dangų balionai su linkėjimais. O dabar jau galima pasipuošti medaliais, sėsti prie šventinio stalo ir draugų būryje gerti arbatą... Ech, gera ta diena – gimtadienis!

 

                      Šventė užfiksuota Čia

                                                                                                                      Mokytoja Aušra Dragūnienė

Amsiaus pamokėlė

             Spalio 8 d. ,,Aušros" pagrindinės mokyklos pirmokėlius aplankė policijos darbuotoja Rasita Švaikovskaja ir šunelis Amsis. Geroji policininkė papasakojo kaip saugiai pereiti gatvę ir kaip dėvėti atšvaitus, padovanojo knygelę ir išskubėjo pas kitus vaikus. Buvo įdomu vaikams stebėti filmukus ir bendrauti su linksmuoliu šuneliu.

                                                                                                                        Mokytoja Rasa Raudonienė

Košės diena

Spalio 10-oji – Pasaulinė košės diena. Šią dieną minėjo ir mūsų mokyklos pradinukai. Spalio 9 dieną, penktadienį, sveikais košės pusryčiais rytą pasitiko 126 pradinukai, jų mokytojos ir administracijos darbuotojai.

Šiuo projektu siekiama supažindinti mokinius su sveikos mitybos principais, paskatinti sąmoningai rinktis maistingus pusryčius ir užkandžius, parodant, kad košė skanus, sveikas ir madingas maistas, kurį renkasi sportininkai, aktoriai ir daugybė įžymių žmonių.

Būtų puiku, kad sveikais pusryčiais ir smagia mankšta pasitiktumėme ne tik spalio 9-osios rytą, tačiau, kad tai taptų gražia tradicija kiekvieną metų rytą.

                      O košė buvo tikrai gardi! Ačiū įmonei „Malsena“!

                      O filmuką „Kaip pradinukai košę valgė“ rasite Čia

                                                                                                                      Mokytoja Aušra Dragūnienė

Susitikimas su rašytoju

4a klasės mokiniai turėjo laimės pabendrauti su garsiu vaikų rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Tai šiltas, mielas, draugiškas, visad besišypsantis žmogus, kuris vaikams parodė, kaip atsiranda knygelių iliustracijos ir tekstai, atsakinėjo į vaikų klausimus, dalino autografus. O visų kartu nupiešta žirafa pranoko visų lūkesčius! Trijų metrų gražuolė paruošė klasę ir stebi mus pamokų metu. Ačiū Tėveliams už pagalbą organizuojant renginį.

Susitikimo akimirkos Čia

                                                                                                Mokytoja Aušra Dragūnienė

Riedučių diena

Ried ried ried greiti riedučiai,

O su jais linksmi vaikučiai.

Jei riedučiai neriedėtų,

Tai vaikučiai mūs liūdėtų.

              Rugsėjo 23 diena ir vėl nustebino puikiu oru. Tai pasisekė pradinukams! Kas su riedučiais, kas su paspirtukais praleido puikią popietę miesto stadione.

             O filmuką galite pažiūrėti Čia

                                                    Mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė, Rasa Raudonienė

Susitikimas su rašytoja

         Spalio 1 dieną mokykloje viešėjo Klaipėdos krašto rašytoja Nijolė Kepenienė. Ji pasakojo pradinukams apie savo sukurtas knygas, vaikus aktyviai įtraukė į kūrybinius bandymus: mažieji skaitytojai kūrė pasakojimus apie svajonių skraidyklę, eiliavo, pasakojo, ką veiks, kai pasens, piešė. Baigiantis susitikimams, rašytoja atsakė į daugybę įdomiausių klausimų, kuriuos jai pateikė vaikai. Aktyviausius dalyvius viešnia apdovanojo savo knygomis. O ant įsigytų knygelių vaikai gavo po autografą.

                                                                                                                       Mokytoja Aušra Dragūnienė

„Mes Rūšiuojam“

Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų atliekos.

Vykdant 2014-2015 metų aplinkosauginį projektą Lietuvos mokyklose Tauragės “Aušros” pagrindinė mokykla tapo nugalėtoja.

Surinkome daugiausiai NB (nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai) atliekų. Laimėjome 300 eurų vertės kuponą įvairioms elektronikos prekėms įsigyti ir 215 eurų vertės taškų. Taškus iškeitėme į projekto partnerių siūlomas prekes – sporto prekes.

Tegu mūsų vaikai auga sportiškesni ir švaresnėje aplinkoje!

Ačiū mokinių Tėveliams už pagalbą renkant baterijas ir elektronines atliekas! Ir šiemet tikimės Jūsų pagalbos!

                                                        Mokytojos Eslanda Mikavičienė ir Aušra Dragūnienė

Sporto šventė

         Mūsų mokyklos pradinukai dalyvauja projekte ,,Sveikatingumo dienos mokykloje  - 6“. Todėl rugsėjo 18 d. visi ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos pradinukai rinkosi į mokyklą sportuoti. Net vėjas ir pilki debesys  neužtemdė jų puikios nuotaikos ir ryžto. Mokinukai išklausę saugaus elgesio instruktažą rinkosi stadione. Sporto šventė prasidėjo mankšta. Pasimankštinę pradinukai galėjo išmėginti savo jėgas atlikdami estafetę. Ypač smagus ir energingas buvo pagalvių mūšis. Virvės traukimo rungtyje nenorėjo pasiduoti nei viena klasė. Šventei įpusėjus mažieji sportininkai galėjo rungtis individualiose rungtyse. Jų laukė ,,Stipruolių“, ,,Gandro ant tiltelio“, ,,Taikliosios rankos“, ,,Krepšininkų“ ir ,,Lanko sukimo“ rungtys.

          Džiaugiamės, kad pradinukai buvo aktyvūs ir energingi. Vikriausieji, stipriausieji ir drąsiausieji bus apdovanoti konferencijos ,,Sveikatingumo dienos mokykloje  - 6“ metu. Šventę organizavo mokytojos Aušra Dragūnienė, Eslanda Mikavičienė ir Rasa Raudonienė.

           Šventės akimirkas rasite Čia

Rugsėjo 1-oji!

             Šiemet mokinukus  pasitiko neįprastai šilta rugsėjo pirmoji. Norisi tikėti, kad tai buvo pranašas visiems mokslo metams: bus šilti ir gražūs ir mokinių ir mokytojų tarpusavio santykiai, bus šilta ir gera būti mokykloje, bus daug įdomių ir naudingų renginių. Gerų Jums mokslo metų, mūsų mielieji mokinukai!

                                                                                                                         Pradinių klasių mokytojos